Bikini fitnesska Jana Štěpánová nám prozradila, co je to online trenér

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Bikini fitnesska Jana Štěpánová nám prozradila, co je to online trenér

Bikini fitnesska Jana Štěpánová (40) pochází z Hradce Králové a fitness se již věnuje více, jak 15 let. Je aktivní soutěžící a také trenérkou… co nám Jana prozradila o svém životě a životě bikini fitnessky?

1)     Jak dlouho už cvičíte a co vás k tomu přivedlo?

Odpověď: Moje cvičení vyplynulo tak nějak automaticky z touhy po štíhlém těle. Neprve mělo formu hromadného cvičení, ale když pak přišla kamarádka po pár týdnech štíhlejší a navíc z krásnými křivkami s tím, že má trenéra ve fitku, tak jsem měla jasno. Začalo to mít řád – tréninky i výživa a výsledky byly znát velmi rychle. A u fitka už jsem zůstala. Na cílené formování postavy je prostě nejlepší. Nyní je to tak 15 let. 

2)     Sama i soutěžíte? V jaké kategorii a jaké jsou vaše úspěchy?

Odpověď: Soutěžím v kategorii bikini fitness. Můj celoživotní styl je být štíhlá a ne významně osvalená, a proto jsem zvolila tuto kategorii. Je to kategorie vzniklá teprve před pár lety a já jsem se do řad závodnic připojila až nyní ve svých 40 letech. Mám za sebou sice teprve jednu sezónu, kde jsem více než polovinu závodnic nechala za sebou, ale samozřejmě, že doufám, že se mi podaří i lepší umístění v dalších sezonách 🙂 

3)     Které ceny si vážíte nejvíc a proč?

Odpověď: Vážím si zatím hlavně každé nové zkušenosti, co mi každá nová soutěž dá. A samozřejmě odvahy vystoupit mezi o dvacet let mladšími závodnicemi 🙂


4)     Kam podle vás směřuje fitness v ČR? v Poslední době se zdá, že každý chce cvičit.

Odpověď: Lidé začali mít výzvy. Dříve bylo v běžném fitku pár závodníků a ostatní si chodili jen cvičit pro radost a pro zlepšení postavy. No a sportovci to měli jako doplňkovou aktivitu pro získání síly. Nyní kromě stále významnějšího postavení zdravého životního stylu, vznikly i právě nové soutěžní kategorie fitness (např. bikini fitness a psychique fitness), které dávají možnost se porovnávat a soutěžit i těm, jejichž cíl není zasvětit život jen velkým svalům. Dalo to najednou cíl i běžným lidem, protože příprava i závodění je přistupnější bez velkých extra nákladů. 

5)     Působíte i jako trenérka, jaká jste trenérka a co můžete klientům nabídnout?

Odpověď: Ano, trénuji již deset let. Vystudovala jsem vysokou sportovní školu, zúčastnila se jednoho z nejlepších trenérských fitness kurzů u nás. Za dobu své praxe s klienty jsem nasbírala cenné zkušenosti pro mou další práci. Vím, že na každého působí něco jiného ve stravě, v tréninku i motivaci. Prošli mi rukami klienti s různými problémy s bolestí zad i dalšími potížemi, které sebou přináší sedavý životní styl a stres. U těchto klientů je hlavní zpevnit tělo a zbavit klienta potíží tím, že nerovnováhu tělesných partií zlepšíme. Zde jsem trenérka myslím laskavá 🙂 U klientů, co chtějí tvarovat postavu a jsou bez potíží, tam se nebojím přitvrdit a je samozřejmě mojí prací odhadnout vhodnou míru zátěže. Každý zátěž nese jinak a ne každý chce odcházet po čtyřech 🙂 Vše záleží na přístupu klienta a jeho hlavy i k zátěži a to patří k individuálnímu tréninku. Jeho hlavní výhodou je, že můžete sledovat, zda je provedení cviků správné, jak to klient snáší, dává Vám zpětnou vazbu a je dobré ho slyšet. A z toho všeho vybírat vhodný postup v trénincích i v průběhu každé tréninkové jednotky. A na tomto individuálním přístupu si zakládám, věnuji se mým klientům tak, aby měli radost z výsledků i naší spolupráce. 

6)     Rozjela jste i projekt “online trénink”, řeknete nám o něm víc?

Odpověď: Online trénink je určený pro klienty, kteří si nemohou dovolit se mnou trénovat např.z důvodu vzdálenosti, ale rádi se nechají právě mnou motivovat a dají na moje rady ohledně cvičení, výživy i plánu, co kdy jak, aby se dostali ke svému cíli. Samozřejmě, že tato spolupráce nevylučuje i osobní setkávání, ale není podmínkou.  Jsme ve spojení po skypu, mailem a telefonicky. Rozšířila jsem si tak řady svých klientů, den není nafukovací, nemohu jich tedy i do osobních tréninků přijímat neomezeně a stále větší množství lidí chce být pod vedením odborníků. V dnešní době je tolik zdrojů informací a lidé jsou v nich již ztraceni. Je dobré vybrat jednoho, na toho dát a vnitřně se izolovat od “dobrých” rad kamarádek a dalších poradců. V dnešní době máte certifikát trenéra a poradce přes výživu za pár týdnů v kapse a kvalita tomu mnohdy odpovídá. Také shánění stále dalších informací na internetu není cesta nejvhodnější. Jak já říkám – z přemíry informací se blbne. 

7)     Jak se chystáte na Vánoce? Pečete a jíte cukroví? 🙂

Odpověď: Jasně, že peču a jasně, že jím 🙂 Vánoce chystám, jako každý jiný a s cukrovím a mojí konzumací je to tak – klasické cukroví dělá babička a kamarádka, já dělám pár druhů a vybírám cukroví o zdravějších verzích – s celozrnnou moukou, medem, ořechy a sušeným ovocem. Ořechy a sušené ovoce jím přes Vánoce hodně a cukroví si řeknu počet kousků za den a to koukám nepřesáhnout. Ostatní jídla Vánoc chystám pro sebe odlehčenějším způsobem a ostatním klasicky. Vánoce nejsou v závodním období, tak nejsem na sebe tak přísná, ale do fitka mezi svátky jasně, že chodím  🙂

8)     Pozdrav pro čtenáře Bulvar24.cz

Odpověď: Čtenáře Bulvar24.cz moc zdravím, přeji samozřejmě krásné Vánoce a hlavně v klidu a nezapomeňte, že vnitřní stav spokojenosti naleznete přes zdraví a sebelásku, proto o sebe pečujte, ať můžete šťastní a spokojení dávat lásku i svým nejbližším.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku.

Fotogalerie:

foto: Petr Joura
foto: Petr Joura
foto: Petr Joura
foto: Petr Joura
foto: Ronnie.cz
foto: Ronnie.cz

Profilové foto: Petr Joura

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share