Bezcharakterní hrdina v Hybernii

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Bezcharakterní hrdina v Hybernii

Prvním projektem, který v novém roce připraví pražské Divadlo Hybernia, je muzikál podle Shakespearova Othella, nejznámější zloduch jeho děl IAGO. Jedná se o přepis dalšího Shakespearova dramatu, který se stal symbolem lásky, zničení ďábelskými intrikami a chorobnou žárlivostí.

Představení mělo světovou premiéru v Bratislavě, kde sklidilo veliký úspěch, minulý rok.  Autorem hudby a textů je oblíbený český zpěvák a skladatel Janek Ledecký. Ke spolupráci na této inscenaci si Janek přizval světově proslulého amerického režiséra a choreografa Roberta Johansona, který se zhostil režie. Ledecký a Johanson přicházejí s nečekaným a velmi atraktivním uchopením této klasiky. Tradiční drama je díky hudbě přeneseno do štiplavé současnosti.


„Pracovat s Robertem Johansonem je pro každého, kdo má rád divadlo, čistá rozkoš. Nepotkal jsem zatím režiséra, který by při zahájení zkoušek přesně věděl, co a jak se bude zkoušet a tři týdny později. Má vše promyšlené do nejmenších detailů. Všechno je proto, aby si představení divák, co nejvíce užil,“ popsal Ledecký své vjemy z plodného partnerství a dodal i chválu na adresu producentů: „ Nejdůležitější jsou pro mě lidé, co za divadlem stojí. Bez nich by to bylo jenom krásné divadlo na skvělém místě.“

Je to drama o lásce, žárlivosti a touze po moci vyprávěné ve strhujícím tempu a s respektem ke klasice. IAGO je zkažený a zábavný současně, že si ho prostě musíte zamilovat. I ty nejhorší skutky páchá s neodolatelným šarmem a elegancí. Kouzlo celého dramatu spočívá ve způsobu, jakým vás dostane na svoji stranu. Odhalí každý svůj krok a dopřeje vám pocit nadhledu a náskoku v ději.  Z celého představení plyne, že technika sice velmi pokročila, ale lidské vášně (láska, nenávist, žárlivost, apod.) zůstávají stejné jako v době kamenné.

Děj se zpočátku odehrává v luxusní ženevské rezidenci, ale záhy se přesouvá do staré vojenské pevnosti Citadel na Středním východě. Ústředními postavami je Othello, Desdemona a samozřejmě IAGO.

V Praze právě začaly castingy do tohoto představení. Ovšem některé hlavní role jsou již obsazené. Titulní roli IAGA si zahraje přímo autor Janek Ledecký. Roli Othella se ujme slovenský zpěvák vítěz Česko Slovenské Superstar Lukáš Adamec. Dominika Richterová se nám přestaví v roli Desdemony, Karolina Gudasová bude Bahiyou. Všichni už hráli své postavy na slovenské scéně. Další hvězdou se stane český herec, zpěvák a moderátor David Gránský. David ztvární Michaela Cassia, kterého mimochodem před lety už nazpíval.

Ostatní herci se ukáží po dokončení konkurzů. Zatím na jiná obsazení aspirují tito interpreti: Petr Vondráček na alternaci IAGA, Michal Novotný na roli Rogera, o obě role IAGA i Rogera usiluje Bořek Slezáček. Othella by si dál rád střihnul Peter Strenáčik nebo Radim Schwab. Na ženskou roli Emilie by rády dosáhly Michaela Zemánková a Dita Hořínková. Lucie Černíková by se ráda stala další Desdemonou. Na castingu se objevila i herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová aspirující na Emílii.

Další autor, který se ujal scény, je Martin Černý a hudební spolupráci a aranžmá provede Michal Kovalčík.  Výkonný producent divadla Hybernia Michal Mückstein je ze spolupráce nadšený: „Přípravy začaly už minulý rok v létě. Část herců již máme vybranou, část vybíráme tento týden z castingů a na zkoušení klasicky padne léto, kdy do Prahy přiletí i americký režisér,“ prozradil producent.

Na premiéru se můžeme těšit již v září tohoto roku. Přejeme tvůrcům pevné nervy, hodně kreativity a taky štěstí.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Janek Ledecký a Lukáš Adamec
Janek Ledecký a Lukáš Adamec
 David Gránský a Danka Šinkorová
David Gránský a Danka Šinkorová
autor IAGA Janek Ledecký
autor IAGA Janek Ledecký
Bořek Slezáček
Bořek Slezáček
Bořek Slezáček s dětmi
Bořek Slezáček s dětmi
casting probíhal v pohodě
casting probíhal v pohodě
Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
David Gránský a Karolina Gudasová
David Gránský a Karolina Gudasová
David Gránský
David Gránský
Janek a výkoný producent Michal Mückstein
Janek a výkoný producent Michal Mückstein
Karolina Gudasová
Karolina Gudasová
Lucie Černíková
Lucie Černíková
Michal Novotný
Michal Novotný
Monika Sommerová
Monika Sommerová
Petr Vondráček
Petr Vondráček
Radim Schwab
Radim Schwab


 Foto: Muzikál IAGO

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”

Linda-1024x317

Share