Benjamin Clementine ohlašuje druhé album „I Tell A Fly ”

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Video

Benjamin Clementine ohlašuje druhé album „I Tell A Fly ”

Zpěvák, skladatel a básník z Edmontonu Benjamin Clementine, který letos s velkým úspěchem vystoupil v České republice na Colours of Ostrava, ohlásil plány na své netrpělivě očekávané druhé album „I Tell A Fly“, které vyjde 15. září na Virgin EMI/Capital Records. První uvedenou skladbou je song „Phantom Of Aleppoville“. Titul „I Tell A Fly“ je druhé album po debutovém „At Least For Now“, které získalo v roce 2015 britské ocenění Mercury Prize. Clementine v poslední době spolupracoval s Damonem Albarnem na nejnovějším albu Gorillaz a také ohlásil koncertní turné po Velké Británii a Evropě na letošní listopad a prosinec, které zahrnuje i koncert v londýnské Brixton Academy. V New Yorku v Carnegie Hall Clementine vystoupí 5. října.


Benjamin Clementine se v roce 2013 objevil, jako kdyby spadl z nebe. V jeho případě je ale příběh mladíka, který se rozhodl ze zoufalství zpívat a vystupovat, pravdivý. Avšak zatímco se jeho albový debut „At Least For Now“ díval zpět a mířil do nitra, druhé album „I Tell A Fly“ se dívá kupředu a kolem sebe; na měnící se svět, staré bitvy a individuální reakci.

„Napadlo mě, že jsem vetřelec. Jsem tulák. Na většině míst, kam jsem se dostal, jsem se od ostatních lišil. Tak jsem začal přemýšlet o dvojici ptáků, kteří se milují. Jeden se bojí jít vpřed a druhý riskuje, aby viděl, co se stane,” říká Benjamin o písničce „Phantom Of Aleppovile“.

Album „I Tell A Fly“ je stejně tak soucitné a empatické, jako je rozzlobené, satirické a kritické. Hudebně jsou na něm slyšet ohlasy klasických impresionistů jako Erik Satie, kterého Benjamin miluje, ale také se na něm odráží jeho zájem o elektroniku, konkrétně o hudbu japonského elektronického průkopníka Isao Tomity. Benjamin si celé album sám složil, nahrál, nazpíval i produkoval.

„I Tell A Fly“ je zvláštní, emotivní a fascinující deska, která se zabývá tématy dneška, ale také tématy, které, jak říká Benjamin, nikdy nezmizí. „Putujeme světem, můj pradědeček se toulal a to je ten důvod, proč jsem tady. Stejným poutníkem byl váš pradědeček a to je ten důvod, proč jste tady vy. Jsem vetřelec, vy jste vetřelec. A tak to je.”

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Zdroj: Youtube, BenClementineVEVO

foto: Benjamin Clementine album cover

Redakce Bulvar24.cz

Linda

Share