Americký Sniper

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Video

Americký Sniper

Společnosti Warner Bros. Pictures a Village Roadshow Pictures uvádějí film režiséra Clinta Eastwooda „Americký Sniper“. Hlavní roli Chrise Kylea, nejefektivnějšího odstřelovače v americké vojenské historii, ztvárnil Bradley Cooper. Tento skutečný americký hrdina však dokázal mnohem víc než jen brilantně zacházet s puškou.

Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti velký počet životů, a když se rozšíří pověsti o jeho odvážných husarských kouscích, vyslouží si přezdívku „Legenda“. Avšak jeho pověst se donese až za nepřátelské linie a na jeho hlavu je vypsána odměna a stává se z něj hlavní terč povstalců.

Warner Bros. Pictures Czech Republic
Warner Bros. Pictures Czech Republic

Navzdory nebezpečí i obětem ze strany jeho rodiny se Chris se zúčastní čtyř hrůzných misí v Iráku a stává se symbolem kréda jednotek SEAL „neopustit ani jednoho muže“. Ale po návratu domů Chris zjišťuje, že na válku nedokáže zapomenout.

Hlavní roli ztvárnil dvojnásobný držitel nominace na Oscara za filmy „Terapie láskou“ a „American Hustle“ Bradley Cooper. V dalších rolích uvidíme Siennu Miller (film kanálu HBO „The Girl“), Jakea McDormana, Lukea Grimese, Navida Negahbana, Keira O’Donnella, Coryho Hardricta a Erika Ladina.

Držitel Oscara Clint Eastwood („Million Dollar Baby“, „Nesmiřitelní“) režíroval film „Americký Sniper“ podle scénáře Jasona Halla napsaného na motivy knihy Chrise Kylea a Scotta McEwana. Tento úspěšný autobiografický román se stal bestsellerem, který se 18 týdnů se držel na seznamu nejprodávanějších knih deníku York Times a z toho třináct 13 týdnů byl na prvním místě.

Producenty filmu byli Clint Eastwood, Robert Lorenz, Andrew Lazar, Bradley Cooper a Peter Morgan. Výkonnými producenty byli Tim Moore, Jason Hall, Sheroum Kim a Bruce Berman.

03
Warner Bros. Pictures Czech Republic

Členy filmového štábu jsou: držitel nominace na Oscara hlavní kameraman Tom Stern („Výměna“); vedoucí výpravy držitel nominace na Oscara James J. Murakami („Výměna“) a Charisse Cardenas; vedoucí střihu držitel Oscara Joel Cox („Nesmiřitelní“) a Gary D. Roach; a návrhářka kostýmů Deborah Hopper.

Film společnosti Warner Bros. Pictures natočený ve spolupráci s Village Roadshow Pictures „Americký Sniper“ bude distribuovat společnost Warner Bros. Pictures, člen skupiny Warner Bros. Entertainment Company, a ve vybraných oblastech společnost Village Roadshow Pictures. Film bude mít premiéru v českých kinech 15.1.2015.

Zdroj: Youtube, Warner Bros. Pictures Czech Republic

Foto: video screen

Redakce Bulvar24.cz

Share