Americký Sniper – co o filmu možná ještě nevíte?

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Video

Americký Sniper – co o filmu možná ještě nevíte?

Ve filmu režiséra Clinta Eastwooda „Americký Sniper“ uvidíme Bradleyho Coopera v hlavní roli Chrise Kylea, ze kterého se díky jeho sniperským schopnostem stal hrdina válečného pole. Dokázal ale mnohem víc, než jen výborně střílet.

Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti velký počet životů, a když se rozšíří pověsti o jeho odvážných husarských kouscích, vyslouží si přezdívku „Legenda“. Avšak jeho pověst se donese až za nepřátelské linie, na jeho hlavu je vypsána odměna a stává se z něj hlavní terč povstalců. V další, zcela odlišné, bitvě musí bojovat na domácí frontě: snažit se být dobrým manželem a otcem navzdory tomu, že ho od rodiny dělí půlka světa.

Navzdory nebezpečí i obětem ze strany jeho rodiny se Chris se zúčastní čtyř hrůzných misí v Iráku a zosobňuje krédo jednotek SEAL „neopustit ani jednoho muže“. Ale po návratu ke své manželce Tayae (Sienna Miller) a dětem Chris zjišťuje, že na válku nedokáže zapomenout. 

Hlavní roli ztvárnil dvojnásobný držitel nominace na Oscara za filmy „Terapie láskou“ a „American Hustle“ Bradley Cooper. V dalších rolích uvidíme Siennu Miller, Lukea Grimese, Jakea McDormana, Coryho Hardricta, Kevina Lacze, Navida Negahbana a Keira O’Donnella.

Držitel Oscara Clint Eastwood („Million Dollar Baby“, „Nesmiřitelní“) režíroval film „American Sniper“ podle scénáře Jasona Halla napsaného na motivy knihy Chrise Kylea, Scotta McEwana a Jima DeFelice. Tento úspěšný autobiografický román se stal bestsellerem, který se 18 týdnů se držel na seznamu nejprodávanějších knih deníku York Times a z toho třináct 13 týdnů byl na prvním místě.

Producenty filmu byli Clint Eastwood, Robert Lorenz, Andrew Lazar, Bradley Cooper a Peter Morgan. Výkonnými producenty byli Tim Moore, Jason Hall, Sheroum Kim, Steven Mnuchin a Bruce Berman.

Členy Eastwoodova filmového štábu jsou: držitel nominace na Oscara hlavní kameraman Tom Stern („Výměna“); vedoucí výpravy držitel nominace na Oscara James J. Murakami („Výměna“) a Charisse Cardenas; vedoucí střihu držitel Oscara Joel Cox („Nesmiřitelní“) a Gary D. Roach; a návrhářka kostýmů Deborah Hopper.

Společnost Warner Bros. Pictures uvádí ve spolupráci s Village Roadshow Pictures, A Mad Chance Production, A 22nd & Indiana Production film „Americký Sniper“. Film bude distribuovat společnost Warner Bros. Pictures, člen skupiny Warner Bros. Entertainment Company, a ve vybraných zemích společnost Village Roadshow Pictures. Premiéra v ČR 5.března. 

„…Nepamatujete si lidi, které jste zachránili. Pamatujete si ty, které jste zachránit nemohli… Právě na tyto tváře a situace nikdy nezapomenete.“

Chris Kyle, citát z knihy Americký Sniper 

                                                    www.americkysniper.cz 

Zdroj: Youtube

Zdroj / foto: Warner Bros. Pictures Czech Republic

Redakce Bulvar24.cz

Share