5 faktů o modelce Veronice Jelínkové. Jsem maximalista beru buď “vše a nebo nic”

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

5 faktů o modelce Veronice Jelínkové. Jsem maximalista beru buď “vše a nebo nic”

Modelka Veronika Jelínková pochází ze středních Čech ze Zruče nad Sázavou a část její rodiny žije v Praze. Veronika se může pochlubit míry modelky 88x60x91 a výškou 174cm. Co dalšího nám na sebe prozradila?

1) Jak jsi se k modelingu dostala? Tvoje začátky v modelingu?

Odpověď: Poměrně mladá, v období kdy jsem končila základní školu a začala chodit do prvního ročníku střední školy, k modelingu jsem se dostala na základě jedné agentury, co mě oslavila a tenkrát mě podpořil bratr. Poté mě oslovila pražská Nova models a Czechoslovak models, já zvolila druhou variantu, nafotila své první fototesty a tak to začalo.

Rodiče nadšený nebyli, ale já si odmala vždycky prosadila svoje a to mi zůstalo doteď. 

2) Tvé úspěchy v modelingu? Jaké jsou další cíle v modelingu?

Odpověď: Moje úspěchy v modelingu považuji i cesty, kterými jsem si za ty roky prošla. Nejtěžší jsou samozřejmě začátky.

Cestami nemyslím samotné cestování, ale to, jak má člověk neustále na sobě co zlepšovat a především pracovat.

V zahraničí není modeling jenom o focení a přehlídkách,  o tom se naučit cizí jazyky, ale i nezapomínat na permanentní úsměv po 3 hodinovém spánku, kdy se vše sejde a máte focení za focením. Klienta samozřejmě zajímá, jaký máte profesionální přístup a jak dokážete být flexibilní, pohotová. 

Úspěch nikdy nepřichází rychle a snadno, k tomu jsou doprovázeny kolikrát měsíce dokonce roky snahy… i fakt, že Vám chybí rodina, nebo na co jsem téměř 20 let byla zvyklá tady v Čechách. 

Jako jeden z mnoha příkladů mohu uvést přehlídku v Chengdu (v Číně) v 10 stupních na runway ve venkovních prostorech v prosinci.

Bylo to pro klienta, co expanduje do světa  plavky a spodní prádlo, měla jsem velká andělská křídla, co váží víc než očekáváte a samozřejmě jdete v high heels. Jsou i chvíle, kdy není prostor se najíst, maximálně v rychlosti se napít, záleží kdo Vám organizuje choreografii a jaký je to typ nátury, pokud je to někdo, kdo špatně zvládá stres, samozřejmě se přenáší na celý tým, což jsou nejen make-up artisti, stylisti, hair stylisti, ale i lidi, co Vám pomáhají s fittingem a při přehlídce pomáhají převlékat.


Kdo zažil práci modelingu v Číně, bude brát záhřevné náplasti a župan jako každodenní rutinu. Zvykáte si na úplně jiný svět,  hygienické podmínky a o typickém čínském jídle ani nemluvím. Ve vnitrozemí Číny není nic zvláštního bydlet na 5 hvězd hotelu se šváby a vidět jeden den prosluněný den? Zázrak v podobě jednou za tři týdny, žijete ve smogu a taky v paranoidní představě, že i bez make upu se s Vámi chtějí na ulici fotit místní lidé, pro které je angličtina opravdu neřešitelný problém. 

Proto říkám, že modeling opravdu není pro každého.

Je to o vůli, vytrvalosti a rozhodně pro holky, který vědí, co od života chtějí a jdou si za tím.

V Číně jsem se nezastavila, měla jsem hodně direct joby (přímo práce, kdy si Vás klient vybere), aniž chodíte na castingy.

Turecko je jiné, fotí se hodně webshootingy, kdy máte pravidelnou směnu, 8 hodin denně focení a směny mohou být rozděleny 3 fázově, což znamená, že od rána 8h do 15 hodin jste po castinzích, a pak Vám od tří začíná maraton focení.

Za svůj úspěch mohu považovat shooting pro Porsche a to, že jsem si splnila modeling v Americe, kde jsem byla 2x.

Moje další cíle v modelingu budou podle toho, kde budu žít. Svoji práci si zhruba plánuji cca 3/4 roku dopředu, vždy však agentura potřebuje Vaše aktuální snaps a catwalk. 

3) Jak se udržuješ fit a krásná? 😉

Odpověď: V celkový rovnováze nesmí chybět pravidelný spánek, určitý režim a pohyb. A pokud se vracím se zahraničí, trochu se srovnávám s jet legem, ale jsem poměrně přizpůsobivá, srovnám se rychle. Fit a krásná se udržuji i tím, že se živím prací, která mě stále baví, hodně cestuji a pokud mi to okolnosti umožní, každý den si vždycky udělám čas sama pro sebe. Důležité je, jak se cítíte, to je odrazem všeho a celkové pohody. Možná by se ode mne očekávalo fitness nebo pravidelné cvičení. Ráda běhám, inline,  ale že bych byla příznivcem každodenního fitka, to ne.

4) Máš plastické operace – ano, jaké, ne – uvažuješ o nich?

Odpověď: Plastické operace nemám ani jiné úpravy, ale co se týká mého věku, měla bych nad tím pomalu uvažovat … 😀

Vážně se nechystám na plastické operace, mám se ráda taková jaká jsem a já dávám přednost přirozenosti. Pokud někdo volí cestu plastické chirurgie, neodsuzuji, domnívám se, že je to každého věc. Co člověk, to jiný názor, vkus a přesvědčení. 

5) Pracuješ v zahraničí… kde a jak se ti tam líbí? Co tě vedlo k tomu, jít pracovat do zahraničí?

Odpověď: Nejvíce se mi líbilo v Americe a nejméně v Asii. Několikrát jsem byla v Istanbulu- Turecko, dále  Libanon – Beirut, Čína, Paříž, Miláno, Londýn – do Evropy se vždycky ráda budu vracet a samozřejmě již zmíněné Amerika a to konkrétně  New York, Miami.

Už odmala jsem chtěla cestovat, bylo mi sotva šest, kdy jsem si vzala do hlavy, klíčový a rozhodující byla však moje práce, kde jsem dostala nabídku do zahraničí.

6) Co děláš ve volném čase?

Odpověď: Pokud jsem v Čechách, tak ve volném čase jsem nejraději s rodinou a dětmi.

Modeling je diametrálně jiný pojem na českém trhu a trhu zahraničním a tím i, kde práci vykonáváte. Samozřejmě jsou tu vlivy kulturní, klimatické, náboženské, politické i další. Jinou práci máte v Paříži a v Asii například.

Za to, co mi modeling vzal, beru jako daň za něco, ale zároveň další krok, co mne vedl dopředu za úspěchem, všechny ty překážky mě motivovaly jít o krok dál a být vpřed a naopak jsem velice vděčná za to, co mi modeling dal. 

5 faktů o Veronice:

1. Rodina je pro mne na prvním místě…

2. Tvrdohlavost mi usnadňuje cestu za stanoveným cílem…

3. Moje práce je na úkor mého soukromého života…

4. Jsem maximalista, beru buď “vše a nebo nic”…

5. V mým šatníku převládá černá a nikdy nesmí chybět kvalitní parfém…

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Editorial Čína
Editorial Čína
JVOGUE začátky v modelingu - 16 let
JVOGUE začátky v modelingu – 16 let
Photographer Aleš Fremut - Ostrava
Photographer Aleš Fremut – Ostrava
Photographer David Bonheur
Photographer David Bonheur
Photographer Jean-Paul Tari - Paříž
Photographer Jean-Paul Tari – Paříž
Photographer Jiří Šujanský - Prague
Photographer Jiří Šujanský – Prague
Photographer Mia Mirelli - La Viva Collection - Istanbul
Photographer Mia Mirelli – La Viva Collection – Istanbul
photoshooting swimwear USA
photoshooting swimwear USA
Titulka magazine - Čína
Titulka magazine – Čína
USA - Miami
USA – Miami

Profilové foto: archiv Veronika Jelínková

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
 
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share