Schwab a Zonyga budou za příšeru, Křížková dostane nejdražší loutku v českých muzikálech!

Radim Schwab a Jiří Zonygy - Shrekové
FacebookGoogle+Další

Kdo by neznal pohádkový příběh o Shrekovi, jeho Fioně, o Dračici, Oslíkovi či lordu Fargaadovi? Z filmu a televize každý, ale na české muzikálové scéně se nyní představí poprvé. A budou to samá nej! A asi největším překvapením budou masky, vzlášť ta jedna, která přijde zhruba na půl milionu korun.

Zatímco Radim Schwab a Jiří Zonyga se budou střídat v roli hlavního hrdiny Shreka a budou mít na sobě speciálně vytvořenou masku, stejně jako ostatní účinkující, všechny předčí jejich kolegyně Hanka Křížková. Dostane totiž ke své roli nejdražší loutku v historii českých muzikálů. „Součástí mé postavy Dračice bude i loutka 4 metry na výšku a 6 metrů na šířku. Zkrátka to nebude žádný drobeček,” svěřila se jedna z nejobsazovanějších zpěvaček a hereček v českých muzikálech. 


„Když mi byla nabídnuta role Dračice, vlastně jsem film Shrek, podle kterého byl muzikál napsán, neviděla. Muzika je tak úžasná, že jsem se moc dlouho nerozmýšlela. Na mé roli, tedy Dračici je roztomilé, že díky lásce se promění ze zlé bytosti v zamilovanou, milou a přející,” podotkla Křížková, jejíž role “příšerky” jí těší a vzala ji i pro skvěle udělanou muziku. Za sebou má více jak dvě desítky muzikálových rolí.

„Když jsem přišel na zkoušku, navlékl na sebe ten pytel, co budu mít na sobě a koukl jsem se do zrcadla, nevěřil jsem svým očím. Vypadal jsem, jak kdybych přibral 150 kilo. Ale zase to bude hezké, veselé a pořádně si to užiju,” smál se zpěvák, který kvůli roli musel podstoupit také nepříjemné odlévání masky, podobně, jako ve Fantomovi opery. I tam v jedné částí ztvárňuje příšeru, či spíše děsuplnou podobu hlavního představitele.

Zajímavostí bezesporu je i to, že na maskách pracuje David Šestákkterý je autorem celé řady masek v televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Za výrobou scény pak stojí Jaroslav Svoboda z Pardubic. 

Show, kde na jevišti bude na 60 účinkujících a odehrávat se bude v monumentálních kulisách, jako je obrovská bažina, velkolepý zámek či dračí doupě, se za diváky vydá 21. dubna. Muzikál Shrek odstartuje v pražské Tip Sport Areně a pak se vydá po velkých halách od Plzně, přes Liberec, Brno, Hradec Králové, až po Zlín a Ostravu.

„Přestože tahle velká show plná skvělých masek, úžasné scény za miliony korun a hodně zajímavých efektů bude převážně na zimních stadionech, nepůjde o muzikál na ledě,” upozornila producentka Ema Krahulíková, která na podzim uvedla například velmi úspěšný muzikál Zdeňka Bartáka Romeo a Julie a za sebou jich má celou řadu.

Na jevištích velkých českých měst v rámci Shreka se představí i celá řada dalších jmen, jako Ivana Jirešová, Viktor Dyk, Renáta Podlipská, Ondřej Bábor nebo třeba Kateřina Ujfaluši, jejímž tatínkem je slavný český fotbalista.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku




Fotogalerie:

Radim Schwab a Jiří Zonygy - Shrekové

Radim Schwab a Jiří Zonygy – Shrekové

Hanka Křížková - Dračice

Hanka Křížková – Dračice

Ivana Jirešová - Fiona

Ivana Jirešová – Fiona

Kateřina Ujfaluši Fiona - dítě

Kateřina Ujfaluši Fiona – dítě

Model loutky Dračice

Model loutky Dračice

Návrh masky Dračice (H. Křížková + Renata Podlipská)

Návrh masky Dračice (H. Křížková + Renata Podlipská)

Radka Pavlovčinová - Fiona

Radka Pavlovčinová – Fiona

Režisér Roman Štolpa představuje podobu scény

Režisér Roman Štolpa představuje podobu scény

Vizualizace scén muzikálu Shrek

Vizualizace scén muzikálu Shrek

Celý tým muzikálu SHREK

Celý tým muzikálu SHREK

Radim Schwab na zkoušce (začátka tvorby) kostýmu Shreka

Radim Schwab na zkoušce (začátka tvorby) kostýmu Shreka

Viktor Dyk Lord Farguaad

Viktor Dyk Lord Farguaad



foto: SHREK / Musical Production

Redakce Bulvar24.cz

Linda

Nejčtenější články