Motosalon 2018 – dvě haly plné motorek a krásných žen!

FacebookGoogle+Další

Devátý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon se letos konal na brněnském výstavišti od 8. do 11. března 2018. Tradiční zahájení motorkářské sezóny navštívilo opět k 60 tisícům návštěvníků, přičemž letos přijelo více Slováků a Poláků, což kladně hodnotili také vystavovatelé. Největší počet lidí dorazil v sobotu, kdy prošlo výstavištěm téměř 25 000 motocyklových fanoušků. V tiskovém středisku se akreditovalo 212 novinářů.

Motosalon byl umístěn v pavilonech P a F, doprovodné programy probíhaly na volných plochách u pavilonů Z a P. Pro doprovodné programy byl k dispozici ještě pavilon Z, který však z důvodu vydařeného počasí nebyl využit. Na ploše 22 000 metrů čtverečních se veletrhu zúčastnilo celkem 130 vystavovatelů s více než 300 značkami.

Nedílnou součástí veletrhu Motosalon je vyhlašování odborné i laické ankety Motocykl roku. Tu letos bezkonkurenčně ovládla Honda – její CRF1000L Afrika Twin Adventure Sports je absolutním vítězem, zabodovala i v kategorii endur. „Představitelé Hondy si přišli i pro ceny v kategorii Naked bikes za Honda CB1000R a Cestovní silniční motorky za Honda GL 1800 Gold Wing Tour DCT. Nejlepším strojem z kategorie Klasik je Indian Scout Bobber, ze skútrů zabodovalo BMW se svým BMW C-Evolution a kategorii Sportovních silničních motocyklů ovládla jednoznačně revoluční

Ducati Panigale V4 S.

Mile setkání  bylo s Olgou Roučkovu, která v lednu úspěšně zvládla Rally Dakar. Získala pohár za celkové třetí místo v ženské kategorii motocyklů a čtyřkolek, v kategorii čtyřkolek byla celkově šestadvacátá. Startovala za český tým Moto Racing Group a závodila na čtyřkolce Yamaha YFM700 držíme je pěsti že za rok ji uvidíme na startu zase.