Josef Dvořák jako slavý “Návštěvník” předal zraněnému hasiči vozík “budoucnosti”!

DSC_0110
FacebookGoogle+Další

Herec Josef Dvořák se po 34 letech vrátil zpět do role “Návštěvníka”. V hasičské uniformě, v níž hrál v kultovním stejnojmenném seriálu předl v sobotu na modřanské základně HZS unikátní vozík z budoucnosti. Jde o zcela unikátní invalidní vozík, který díky nadačnímu fondu Regi Base I převzal zraněný hasič z povolání, 47letý Libor Bohdanecký.

Jde o dvoukolý vozík, který se řídí v podstatě pohybem těla. „Když se nakloníte dopředu, jedete dozadu, když dozatu, tak dozadu. Otočíte se v podstatě na místě, a přitom se nepřevrátíte a můžete s tím jet třeba v písku, ve sněhu, v terénu. K řízení není v podstatě potřeba rukou, takže můžete držet třeba deštník. Je to takový malý zázrak,” pochvaloval si vozík za půl milionu korun muž, který v létě 2016 utrpěl poranění míchy v Teplických skalách.


Libor Bohdanecký je v pravém slova smyslu hrdina. Byť ho potkal poměrně složitý osud, nenaříká, nestěžuje si. Naopak jde dál s nadějí do budoucna. „Mám chuť bez problémů pohybovat rukama i nohama a rozhodně to nechcivzdát,“ řekl otec dvou malých dětí, který třikrát týdně rehabilituje, aby rozhýbal ruce a jednoho dne snad i nohy. „Jsem moc vděčný za to, jakou oporu mám v rodině a taky v lidech se kterými pracuji,“ řekl nakonec s úsměvem hasič, který momentálně na Královehradecké základně vykonává administrativní činnost.

Je vděčný všem kolegům, teří ho takzvaně neodepsali a přistupují k němu, jako k sobě rovnému. Zároveň má v nich obrovskou oporu.

„Já jsem moc rád, že jsem u toho dnes tady mohl být. Já sám jsem byl dobrovolný hasič a hluboce smekám před všema těma klukama, kteří zachraňují životy druhých, nasazují své, a bez kterých to prostě nejde. Měli bychom k nim mít úctu a uvědomovat si, jak strašně moc jsou důležití,” podotkl herec Josef Dvořák, který sice v životě hrál řadu vodníků, někdy i podvodníků, ale hasiče si zahrál hlavně v kultovním seriálu Návštěvníci, kdy jako jeden z členů Expedice Adam 84 byl nasazen jako falšný hasič, aby zachránil sešit pomyslného génia a tak i zachránil svět…

Následně si herec sám vozík budoucnosti v hasičské zbrojnici vyzkoušel a uznal, že jde o naprosto převratnou záležitost. 

Nadační fond Regi Base I se snaží pomoci nejenom hasičům, ale i policistům či záchranářům, kteří při výkonu povolání utrpí nějaký úraz či onemocní. A už nyní pořádá sbírku na další podobné vozíky pro další záchranáře – hrdiny, či na jejich jiné potřeby.
Fotogalerie:

Josef Dvořák jako patron předání speciálního vozíku pro hasiče z povolání LIbora Bohdaneckého.

Josef Dvořák jako patron předání speciálního vozíku pro hasiče z povolání LIbora Bohdaneckého.

Libor Bohdanecký si za doprovodu syna vozík hned vyzkoušel!

Libor Bohdanecký si za doprovodu syna vozík hned vyzkoušel!

Vozík budoucnosti si vyzkoušel i sám Josef Dvořák!

Vozík budoucnosti si vyzkoušel i sám Josef Dvořák!

Libor Bohdanecký s dcerou a dalším podobně handicapovaným kolegou.

Libor Bohdanecký s dcerou a dalším podobně handicapovaným kolegou.

 

Redakce Bulvar24.cz

foto: Jaroslav Hauer

Linda

 

Nejčtenější články