Intrikán Ledecký bude trápit kolegy v muzikálu IAGO! Právě začaly zkoušky.

Janek Ledecký
FacebookGoogle+Další

Už jen šest týdnů zbývá do dlouho očekávané premiéry nového muzikálu „IAGO“ z pera Janka Ledeckého. Účinkující mají před sebou náročné týdny, během kterých musí všechno vypilovat k dokonalosti. Ostré zkoušení začalo v pondělí 14. srpna. „První zkouška je pro nás takové „Pějme píseň dokola“, účinkující si sednou kolem stolu, v případě Iaga kolem hodně dlouhého stolu, a poprvé se podle rolí pročtou a prozpívají celým dějem,“ vysvětluje Janek Ledecký, který je autorem hudby a scénáře a zároveň se představí v hlavní roli Iaga.


Herci mají před sebou sice už jen šest týdnů do premiéry, která se koná 21. září v Divadle Hybernia, ale na muzikál se samozřejmě připravují už několik měsíců. „V muzikálu je 48 hudebních čísel, takže doufám, že všichni už umí své texty,“ věří Janek Ledecký a dodává, že s případnými potížisty by se nepáral. „Každý si musí uvědomit, že pokud třeba přijde pozdě, poškozuje tím své kolegy. Co se disciplíny týká, tak je to jednoduché – pokud uvidím, že to někoho nebaví, tak se s ním rozloučím,“ má jasno Ledecký.

S přípravami je spokojený i producent muzikálu Michal Mückstein: „Máme náskok a přípravné práce, jako je dekorace už je téměř hotová a jen se vylepšuje, plus se dodělávají ještě další efekty. Šití kostýmů už je v plném proudu a zkoušky právě začaly. Řekl bych, že jsme dobře připraveni.“

Ostatní si také uvědomují, že nesmí svého šéfa zklamat a na zkoušky, které budou probíhat až do premiéry každý den, kromě nedělí, musí chodit připravení. „Celý červen jsme pilně pracovali s korepetitorem na hudebním nastudování, v červenci jsem hlavně odpočívala a nabírala síly, abych se mohla s vervou pustit na zkoušení. Scénář jsem si doma samozřejmě podrobně prostudovala,“ přiznává poctivé přípravy Lucie Černíková, která se představí v hlavní roli Desdemony. Tu budou alternovat také Anna Julie Slováčková a Dominika Richterová.

Hodně práce měla také Alžbeta Stanková, která do muzikálového týmu nastoupila jako poslední. Musím dohánět ostatní. Mám za sebou již korepetice. Teď nastává období zkoušek a uvidím, jak to vše pod tlakem času zvládnu,“ neskrývá lehké obavy hvězda seriálu „Vyprávěj“.

Všichni netrpělivě čekají, až se ke zkoušení připojí americký režisér Robert Johanson, který už s Ledeckým v minulosti spolupracoval na velmi úspěšné muzikálové adaptaci Shakespearova Hamleta. Toto jejich společné dílo z roku 1999 se dočkalo po celém světě téměř dvou tisíc repríz a tak si oba umělci chtějí úspěšnou spolupráci zopakovat. „Jsem moc zvědavá na spolupráci s ním a hlavně jeho vizi,“ těší se Desdemona Lucie Černíková na novou zkušenost. V komunikaci na place by problém být neměl. Robert nastupuje 21. srpna a bude tu až do premiéry. Bude mít tlumočnici, aby se neztratili ti, co na tom s angličtinou nejsou tak dobře,“ dodává na adresu uznávaného amerického režiséra autor muzikálu Janek Ledecký. Toto autorské duo dále doplňují Michal Kovalčík (hudební režie a aranžmá) a Martin Černý, který patří mezi nejúspěšnější české scénografy.

Možnost spolupracovat s úspěšným skladatelem a zpěvákem Jankem Ledeckým si nenechalo ujít mnoho známých umělců. Mezi nejzajímavější jména patří například hvězdy show „Tvoje tvář má známý hlas“ Milan Peroutka, David Gránský, Petr Vondráček, Anička Slováčková nebo stálice české hudební scény Dasha a Bořek Slezáček.

Fanoušci muzikálů se tedy už teď mohou těšit, že na prknech Divadla Hybernia v září znovu ožije dramatický příběh plný vášně a lásky, nenávisti a žárlivosti, avšak v netradičním zpracování zasazeném do současnosti. Zajímavý je na tomto díle fakt, že hlavní hrdina IAGO, v podání Janka Ledeckého nebo Petra Vondráčka, rozhodně není vzor ctnostného chování, vlastně by se dalo říci, že to je pěkný padouch. Jak říká Michal Mückstein: „Je to „jízda“ a je to jinak a moderně pojatý muzikál, než jste zatím viděli na klasické Shakespearovské téma.“ IAGO bude intrikařit, podvádět a vy mu u toho budete muset fandit, protože je prostě neodolatelný.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Iago zpívá

Iago zpívá

Petr Vondráček - Iago

Petr Vondráček – Iago

Janek Ledecký vede zkoušku

Janek Ledecký vede zkoušku

David Gránskáý - Cassio na zkoušce

David Gránskáý – Cassio na zkoušce

A. Slováčková - Desdemona

A. Slováčková – Desdemona

autor a šéf

autor a šéf

Betka Stanková - Emilia

Betka Stanková – Emilia

Betka Stanková a Martin Pošta

Betka Stanková a Martin Pošta

Bořek Slezáček - alias senátor Brady

Bořek Slezáček – alias senátor Brady

Cassio a Desdemona

Cassio a Desdemona

Cassiové M. Peroutka a D. Gránský

Cassiové M. Peroutka a D. Gránský

Dasha - Bahiya

Dasha – Bahiya

David Gránský - Cassio

David Gránský – Cassio


 


Dvakrát Bahyia M. Sommerová a M. Poulíčková

Dvakrát Bahyia M. Sommerová a M. Poulíčková

Janek Ledecký

Janek Ledecký

Janek Ledecký

Janek Ledecký

Janek Ledecký

Janek Ledecký

Lucie Černíková Desdemona

Lucie Černíková Desdemona

Milan Peroutka - Cassio

Milan Peroutka – Cassio

P. Vondáček zkouší

P. Vondáček zkouší

Peter Strenáčik - Othello

Peter Strenáčik – Othello


 Foto: Muzikál IAGO

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show „Horké křeslo Lindy Bernátové“Linda

 

Nejčtenější články